Jesteś tutaj: Aktualności
 
Witamy na stronie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu!
Znajdziesz tutaj wszelkie niezbędne informacje na temat naszej szkoły


Podsumowanie Kopernikaliów 2014

Już po raz drugi odbyły się w naszej szkole Kopernikalia – impreza której celem jest przybliżanie uczniom sylwetki i dokonań naszego patrona a przy okazji dobra zabawa.

W ramach Kopernikaliów 2014, które odbywały się od 26 września do 28 października, przeprowadziliśmy  kilka konkursów, których wyniki zostały ogłoszone podczas finałowej uroczystości. Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu nam przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i firmę Legipol mogliśmy ufundować nagrody uczestnikom konkursów i zapewnić oprawę całego przedsięwzięcia.

Wycieczka Szkolnego Klubu Turysty

Już po raz kolejny opiekunowie Szkolnego Klubu Turysty , p. Danuta Rysak oraz p. Joanna Warcaba zorganizowały wycieczkę pieszą dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.

Wycieczka odbyła się w sobotę 08.11.2014, uczestniczyło w niej czterech uczniów klas 3-ich (Mateusz Tomoń, Sylwester Gdela, Marcin Zawadzki oraz Piotr Bogucki). Wycieczka odbyła się na trasie: Wałbrzych – Rusinowa – Zagórze Śląskie- Niedżwiedzica – Jedlina Zdrój – Wałbrzych Podgórze. Przez cały dzień mieliśmy wspaniałą pogodę, co wszystkich biorących udział wprowadziło w bardzo dobry nastrój. Dzięki temu bez problemów przeszliśmy prawie 30 km pokonując górzyste wzniesienia i swoje słabości. Zapraszamy na stronę SKT na której jest relacja filmowa z rajdu i galeria zdjęć.

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do brania udziału w kolejnych wycieczkach organizowanych przez Szkolny Klub Turysty.

Konkurs Astronomiczny - Astrolabium

Celem Konkursu jest propagowanie nauk ścisłych wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. "Astrolabium" ma przybliżyć wiedzę na temat astronomii, której przedmiotem badań są ciała niebieskie, ich rozkład i ruchy w przestrzeni, pochodzenie, budowa oraz ewolucja, a także Wszechświat jako całość.


Uczestnictwo w konkursie pozwoli pogłębić dotychczasową wiedzę w tej dziedzinie jak również może wpłynąć na rozwój nowej pasji w młodym człowieku. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, dyplomy i upominki (między innymi książki popularnonaukowe i nie tylko, albumy,
słowniki). Szkoły, w których procentowe uczestnictwo w Konkursie uczniów z danego poziomu będzie największe, zostaną nagrodzone dodatkowo możliwością zorganizowania na ich
terenie bezpłatnych Warsztatów Astronomicznych. 

Patronem Konkursu jest Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Uczestnictwo w konkursie będzie można zgłaszać od 17 listopada br. na stronie internetowej Obserwatorium

Konkursy | 2014-11-12 02:15
Wykłady w ramach XVII DFN

W dniach 16 października i 17 października 2014 w naszej szkole w ramach XVII Dolnoślaskiego Festiwalu Nauki odbyły się wykłady i warsztaty dla młodzieży szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnychw ramach XVII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2014 – „ Ścieżki rozumu”.


W tym roku oferta była bardzo bogata i różnorodna, od biotechnologii przez naukę języków obcych, zagadnienia państwa i prawa po medycynę i astronomię.  Uczestnicy byli zadowoleni, zajęcia cieszyły się zainteresowaniem, młodzież wysłuchała z zaciekawieniem wykładów z dziedziny medycyny i biologii.  Naszą szkołę odwiedziła młodzież z Młodzieżowego Domu Wychowawczego w Wałbrzychu, Zespołu Szkół nr 4 z Wałbrzycha oraz Zespołu Szkół w Szczawnie Zdroju. Możliwość wysłuchania wykładów i poeksperymentowania w pracownii chemicznej miała również młodzież z naszej szkoły. Wszystkie zajęcia odbyły się zgodnie z opracowanym harmonogramem. Ogółem wzięło w nich udział 512 osób. 

<<<  -  1  2  3  4  5  -  >>>

www.3lo.walbrzych.pl | Design by Bartosz Szarafin | Powered by Paweł Usinowicz | All rights reserved! © 2012