Jesteś tutaj: Aktualności
 
Witamy na stronie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu!
Znajdziesz tutaj wszelkie niezbędne informacje na temat naszej szkoły


Wymiana polsko-niemiecka w Krzyżowej

W dniach 15–19.12.2014 młodzież klas I i II naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu w ramach  wymiany polsko–niemieckiej w Krzyżowej.

Nasza młodzież wraz z uczniami z Drezna i Burgstädt  brała udział w warsztatach tematycznych związanych z 25 rocznicą Mszy Pojednania, demokratycznych wyborów w Polsce oraz upadku Muru Berlińskiego. Oprócz warsztatów tematycznych uczestnicy mieli okazję nawiązania nowych znajomości oraz przełamania bariery komunikacyjnej podczas gier zapoznawczych i językowych. Młodzież zwiedzała również Krzyżową oraz Wrocław, brała czynny udział w czytaniu listów Helmuta von Moltke do żony, pogłębiając w ten sposób swoją wiedzę historyczną. W czasie wymiany był również czas na rozgrywki sportowe i dyskotekę.

Wydarzenie w Krzyżowej zaowocowało nawiązaniem kontaktu ze szkołami z Niemiec, z którymi planowane są kolejne spotkania w ramach wymiany młodzieży.

 

Wydarzenia | 2015-01-01 18:40
Wycieczka SKT - Uroczysko Niedźwiadki

W sobotę, 13 grudnia odbyła się kolejna wycieczka w ramach Szkolnego Koła Turysty.  Tym razem wyruszyliśmy od ulicy Świdnickiej w stronę Doliny Tatrzańskiej i przełęczy Szybkiej. Na przełęczy ( 630m n.p.m.) można było podziwiać przepiękne widoki, pomimo wietrznej pogody. Następnie niebieskim szlakiem – w pięknej typowo jesiennej aurze - doszliśmy na Niedźwiadki ( 623 m n.p.m.), a naszą wyprawę zakończyliśmy tradycyjnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek na Mauzoleum. Skoda, że to miejsce jest takie zaniedbane i zapomniane przez naszych włodarzy.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na nasze kolejne wędrówki. Szczegóły już wkrótce.

Podpisanie umowy o współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim

12 grudnia br. nasza szkoła podpisała umowę o współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym samym wydział, który podczas podpisywania umowy reprezentował prodziekan Wydziału Nauk Społecznych prof. dr hab. Robert Wiszniowski, objął patronat nad klasami z rozszerzonym programem nauczania wiedzy o społeczeństwie. Wiązać ma to się z możliwością uczestniczenia naszych uczniów w wykładach prowadzonych przez wykładowców UWr oraz obozach naukowych. Uczniowie będą także mogli korzystać ze zbiorów bilbioteki wydziałowej oraz brać udział w realizacji projektów uczelnianych kół naukowych.

W ramach inauguracji nasi uczniowie wysłuchali wykładu wygłoszonego przez dr. Wojciecha Kalickiego oraz zwiedzili wystawe poświęconą przemianom demokratycznym w Polsce. 

O wydarzeniu napisali:

WALBRZYSZEK

WALBRZYCH24

Stypendia dla naszych uczniów!

Nasz ubiegłoroczny absolwent, Mateusz Janik został nagrodzony za osiągnięcia sportowe stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Natomiast uczeń klasy III a - Sylwester Gdela w związku z osiągnięciami edukacyjnymi otrzymał z kolei stypendium Prezesa Rady Ministrów.

 

Gratulujemy!

<<<  -  1  2  3  4  5  -  >>>

www.3lo.walbrzych.pl | Design by Bartosz Szarafin | Powered by Paweł Usinowicz | All rights reserved! © 2012