Jesteś tutaj: Aktualności
 
Witamy na stronie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu!
Znajdziesz tutaj wszelkie niezbędne informacje na temat naszej szkoły


Obserwacja zaćmienia słońca

W dniu 20 marca 2015 uczniowie III LO w ramach lekcji przyrody wraz z nauczycielem, mgr Danutą Rysak obserwowali częściowe zaćmienie Słońca za pomocą specjalnych szybek oraz koronografu. Obraz z teleskopu rzutowano na specjalny ekran, co pozwoliło ochronić oczy przed naświetleniem i dało bardzo wyraźny obraz tarczy słonecznej w trakcie zaćmienia.

Drzwi Otwarte!

III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika zaprasza na Drzwi Otwarte. 28 marca 2015 masz okazję zapoznać się z naszą szkołą. Poznać dokładnie ofertę edukacyjną, usłyszeć, co i jak robimy od starszych kolegów, porozmawiać z nauczycielami jak i zobaczyć ich w akcji podczas zajęć i wykładów. 

 

Przewidziany programy imprezy (28 marca 2015):

10.00 - spotkanie z Dyrektorem szkoły (prezentacja oferty edukacyjnej)

10.45 - Warsztaty językowe i przedmiotowe.

Wycieczka SKT - Książański Park Krajobrazowy

W sobotę 28.02. odbyła się kolejna   wycieczka,  w ramach Szkolnego Koła Turysty, która przebiegała na terenach Książańskiego  Parku Krajobrazowego. Trasa biegła przez: Szczawienko -  Wąwóz Książ – Zamek Książ -  Świebodzice Pełcznica – Wąwóz Szczawnika -  Zwierzyniec -  Borowiec Mały - Podzamcze. Po drodze "odwiedziliśmy" pomnik przyrody Cis Bolko, który liczy sobie ok. 400 lat i pewnie nie jedno mógłby nam "opowiedzieć" z historii tych ziem.

W drodze powrotnej tradycyjnie zorganizowaliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek. Tradycyjnie również pogoda nam dopisała: świeciło słonko i czuć już było wiosnę.

 Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejną wycieczkę już w I Dzień Wiosny - planowana trasa: Andrzejówka - ruiny zamku Rogowiec. 

X Konkurs Wiedzy o Języku Polskim

Zapraszamy do udziału w X Konkursie Wiedzy o Języku Polskim, który organizuje Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu. Zgłoszenia kierujcie do swoich nauczycieli języka polskiego. 


Termin zgłoszenia 7 marca.

Termin konkursu 11 marca.

Konkursy | 2015-03-02 01:32

<<<  -  1  2  3  4  5  -  >>>

www.3lo.walbrzych.pl | Design by Bartosz Szarafin | Powered by Paweł Usinowicz | All rights reserved! © 2012