Jesteś tutaj: Aktualności
 
Witamy na stronie III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu!
Znajdziesz tutaj wszelkie niezbędne informacje na temat naszej szkoły


Zmiana zasad zwalniania z zajęć lekcyjnych i usprawiedliwiania nieobecności

Od 1 marca wchodzą w życie nowe zasady usprawiedliwiania nieobecności uczniowskich oraz zwalniania z lekcji przez rodziców lub innych prawnych opiekunów. Odbywać się to będzie na standaryzowanych drukach, które można pobrać stąd a następnie wydrukować.

II miejsce w narciarstwie alpejskim

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Michał Mikołajczak (III b), Łukasz Kaczor (II a) oraz Dawid Matuszewski (II a) zajęła II miejsce w Finale Dolnośląskiej Licealiady w narciarstwi alpejskim chłopców. 

 

Serdecznie gratulujemy panowie!

Konkursy | 2015-02-18 09:14
Drzwi Otwarte - 28 marca 2015

Mamy przyjemność zakomunikować, że 28 marca br. odbędą się w naszej szkole spotkania promocyjne znane pod nazwą Drzwi Otwarte. Już wkrótce na stronie szkoły pojawi się program imprezy.

 

Zapraszamy!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - 2015

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest od czternastu lat. Został proklamowany podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzyczności, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących, do których zalicza się 43 procent wszystkich aktualnie używanych. Ponad 200 znalazło się na liście języków całkowicie wymarłych w ciągu życia zaledwie trzech ostatnich pokoleń.

 

        Na datę obchodów Dnia Języka Ojczystego wybrany został 21 lutego, upamiętniający wydarzenia 1952 roku, kiedy to w miejscowości Dhaka (obecnej stolicy Bangladeszu) doszło do demonstracji, a następnie zamordowania pięciu studentów, domagających się uznania ich języka ojczystego – bengalskiego (bangla) – za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego państwa Pakistan.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole ogłaszamy II edycję Konkursu plastycznego na artystyczną interpretację hasła OJCZYSTY LUBIĘ TO”. Prace w dowolnej formie plastycznej należy złożyć do dnia16 lutego br. u swojego polonisty. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 21 lutego.

Wyłaniając zwycięzców, jury będzie brało pod uwagę: jakość wykonania, pomysłowość interpretacji, związek z tematem.

Wszystkich gorąco zachęcamy do udziału w konkursie!!!

Powodzenia

Konkursy | 2015-02-03 00:48

<<<  -  1  2  3  4  5  -  >>>

www.3lo.walbrzych.pl | Design by Bartosz Szarafin | Powered by Paweł Usinowicz | All rights reserved! © 2012