Diecezjalny etap XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej

Dnia 7 marca 2018 r. odbył się diecezjalny etap XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiejpod hasłem: Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka.

W diecezji świdnickiej została ona zorganizowana po raz czternasty. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy zwyciężyli w etapie szkolnym dnia 29 listopad 2017 r. 44 uczestników wraz ze swoimi katechetami przybyło do auli Świdnickiej Kurii Biskupiej w Świdnicy przed godz. 11.00.

Po zajęciu miejsc i sprawdzeniu obecności, ks. Marek Korgul – dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, organizator etapu diecezjalnego – przedstawił Księdzu Biskupowi świdnickiemu Ignacemu Decowi członków Komisji Olimpiady, a także katechetów i młodzież.

Ksiądz Biskup świdnicki skierował do młodzieży słowo pozdrowienia. Pogratulował uczniom zapału w przygotowaniu się do tego ważnego konkursu. Nawiązując do hasła tegorocznej Olimpiady, która odbywa się w roku 2018, zwrócił uwagę na ważność zarówno nadziei, jak i pokoju we współczesnym świecie i w budowaniu relacji międzyludzkich. Ksiądz Biskup życzył wszystkim sukcesów w Olimpiadzie, poprowadził modlitwę i udzielił olimpijczykom pasterskiego błogosławieństwa.

Następnie Ks. Marek Korgul podał uczestnikom zasady, według których miały przebiegać zmagania olimpijskie. Po rozdaniu kart z zadaniami rozpoczęło się rozwiązywania zadań konkursowych, które w całej Polsce trwało 45 minut. Maksymalnie można było uzyskać 65 punktów.

Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IIE liceum – JAKUB PRZYSTAJKO, który uplasował się na 15 miejscu. Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

O godz. 12.15 komisja przystąpiła do sprawdzania prac, a po godz. 14.30 ogłosiła wyniki. Ze względu na bardzo wyrównany poziom uczestników, którzy uzyskali najwięcej punktów, konieczne było przeprowadzenie dogrywki. Laureaci otrzymali nagrody, pamiątkowe dyplomy i przyjęli gratulacje od przewodniczącego Komisji.

Wszyscy katecheci otrzymali symboliczne pamiątki, jako wyraz wdzięczności za przygotowanie młodzieży do Olimpiady.

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji za umożliwienie uczniom i katechetom wzięcia udziału w etapie diecezjalnym, a katechetom za zainteresowanie uczniów, zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu się do Olimpiady.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w XXVIII Olimpiadzie Teologii Katolickiej

i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych jej edycjach.

Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej