V DIECEZJALNY KONKURS MISYJNY

Etap diecezjalny Konkursu Misyjnego „Matka Afryki” bł. Maria Teresa Ledóchowska odbył się 12 kwietnia 2018 r. w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej o godz. 10.00. Naszą szkołę reprezentowały uczennice NIKOLA BRUŻEWICZ i MARTYNA BONIOWSKA z klasy drugiej gimnazjum. Uplasowały się na 10 i 12 miejscu na około 50 zgłoszonych uczestników konkursu misyjnego.

Do zebranej młodzieży w ciepłych słowach przemówił ordynariusz naszej diecezji ks. bp Ignacy Dec. Następnie zabrał głos ks. Tadeusz Faryś – Dyrektor Diecezjalny PDM, który dokonał wprowadzenia w sam przebieg konkursu i przypomniał, że odbywa się on w przeddzień 155 rocznicy urodzin bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

Młodzież i katecheci mieli możliwość spotkania się z duchowymi córkami „Matki Afryki”, które przybyły z Nigerii. Były to siostry klawerianki: s. Cynthia i s. Anthonia. Siostry ukazały sytuację Kościoła katolickiego w Nigerii i życie codzienne nigeryjskich dzieci oraz zachęciły do wdzięczności za dar wiary, możliwość bezpłatnej nauki i inne dary, które młodzież w Polsce otrzymuje każdego dnia od Pana Boga. Przybliżyły także kulturę afrykańską, wykonując wspólnie z młodzieżą piosenki w języku ibu (narzecze, którego używa się w Nigerii).

Dziękujemy redakcji „Gościa Niedzielnego” za możliwość wykorzystania zdjęć na naszej stronie