70-lecie absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego

Wedle optymistycznych zapowiedzi miało przyjść ok. 60 osób, przyszło ponad 250. Tak absolwenci w nieformalny a jakże widowiskowy sposób zdecydowali się uczcić siedemdziesięciolecie Różowej Szkoły. Akcja dynamicznie i brawurowo zorganizowana przez pana Edwarda Szewczaka na Facebooku przeszła wszelkie oczekiwania. Rankiem 25 maja w szkole pojawili się ci wszyscy, dla których lata spędzone w murach III LO zapadły w pamięć, mamy nadzieję, że tylko pozytywnie.

Spotkanie z absolwentami na auli rozpoczął Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, a poprowadził dyrektor dr Waldemar Sęczyk. Przemówienia uatrakcyjniły występy szkolnego chóru oraz solowe najmłodszego z obecnych absolwentów szkolnych, tegorocznego maturzysty – Michała Staszaka. Nad występami wokalnymi opiekę sprawowała pani Krystyna Cybulska.

I choć to było miłe przyjęcie, a atmosfera przednia, to dla absolwentów chyba najważniejsze było kilka chwil spędzonych podczas spaceru po korytarzach szkolnych czy naszym pięknym dziedzińcu. Miło było patrzeć, jak dawniejsza młodzież, dziś stateczna, ale wciąż młoda duchem wspomina dawne lata, dyskutuje, opowiada, jak to drzewiej było.

Z dłuższą relacją możecie zapoznać się na Wałbrzych dla Was