„Duży czyta małemu” po raz drugi …

9. grudnia, już po raz drugi, byliśmy z wizytą w PSP nr 5 w Boguszowie – Gorcach. Tym razem w ramach spotkania czytelniczego, uczennice z klasy 2d – Joanna Białkowska, Weronika Sobczyńska i Maja Wychowaniec oraz Maria Brügger z klasy 1c, pod pieczą pani prof. Joanny Urbaniak – Sęczyk oraz pani prof. Zofii Łatki, przygotowały dla uczniów klas pierwszych, fragment bajki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „skarpetkowe” zagadki z nagrodami, piosenki m.in. „Oj rety, rety, gdzie są moje skarpety!” i zabawy integracyjne dla dzieci.

Na zakończenie naszej wizyty, dzieci otrzymały do pokolorowania obrazki, wśród których, była kolorowanka tematycznie związana z dzisiejszą bajką, kolorowa skarpeta zaprojektowana przez naszą uczennicę Maję.

Wizyta odbyła się w bardzo serdecznej i przemiłej atmosferze, wokół panował już przedświąteczny nastrój, przejawiający się nie tylko w dekoracjach i mikołajowych ubiorach, ale również w życzliwym i ciepłym nastroju wszystkich uczestników tego spotkania. Na zakończenie dzieci wspólnie zaśpiewały nam kolędę.