Dwa spotkania czytelnicze już za nami!

W tym semestrze, w naszej szkole miały miejsce już dwa spotkania czytelnicze. Są to wydarzenia organizowane przez panią profesor Joannę Urbaniak-Sęczyk oraz nasze szkolne Koło Czytelnicze, z pomocą profesorów Michała Cetery i Tomasza Smejlisa, których celem jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży.

25 września tematem spotkania była literatura fantasy. W trakcie prezentacji będącej częścią spotkania, omawiane były sylwetki takich autorów jak J.R.R. Tolkien, Ursula Le Guin oraz Andrzej Sapkowski. Uczniowie oraz organizatorzy spotkania mieli okazję przeczytać fragmenty wybranych przez siebie utworów fantasy celem zachęcenia pozostałych przybyłych do sięgnięcia po tego typu literaturę.

7 października odbyło się kolejne spotkanie – w zdecydowanie większym gronie. Tym razem omawiana była literatura grozy, przedstawiani byli tacy autorzy jak Edgar Allan Poe, H.P. Lovecraft oraz Stephen King. Ten ostatni zdecydowanie „królował” (gra słów w pełni zamierzona 😉 ) wśród utworów wybranych przez przybyłą młodzież.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne spotkanie naszego Koła Czytelniczego w grudniu, którego tematyką będą powieści przygodowe.