Festiwal Wizualny

Lata mijają i nasz Festiwal dotarł do magicznej siódemki. W tym czasie odbyły się dziesiątki projekcji, wykładów i warsztatów. A wszystko zaczęło się od marzenia kilku uczennic w 2012 roku. Marzenia świadczą o ludziach, wyznaczają im cele. W ten sposób ludzkie życie staje się wędrówką od marzenia do marzenia. Wszak zauważył to już turecki pisarz Orhan Pahmuk w powieści Nazywam się Czerwień – „Kiedy nie marzysz, czas stoi w miejscu”.

Słowa te przyjęliśmy za motto tegorocznej edycji Festiwalu Wizualnego. Postaramy się Was przekonać, że warto marzyć, nawet jeśli prowadzi to do zgoła nieoczekiwanego finału. Jak zwykle zapraszamy mieszkańców Wałbrzycha i okolic, by wzięli udział w przygotowanych przez nas warsztatach fotograficznych i wykładach poświęconych kulturze i sztuce. Równolegle odbędą się projekcje filmowe. Tym razem chcemy zaprezentować kino magiczne i niecodzienne. Pojawią się zarówno piękne opowieści z pogranicza baśni i fantasy jak i niepokojące, surrealistyczne historie rodem z koszmarnego snu.

            Mamy tez przyjemność oznajmić, że tegoroczną edycję organizujemy we współpracy z Centrum Nauki i Sztuki – Stara Kopalnia.

VII Festiwal Wizualny został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

Organizatorzy

VII Festiwalu Wizualnego