Kosmiczne Zabawy

„Kosmiczne Zabawy”

W ramach Kopernikaliów  w dniu 2 października 2019  nasze liceum odwiedziła  Grupa „Tygrysków” z Przedszkola Samorządowego nr 14 w Wałbrzychu.  Przewodnią myślą naszego spotkania z przedszkolakami było  przeniesienie  ich w  świat kosmosu na „Kosmiczne Zabawy”.

Po krótkiej rozmowie, „Tygryski” rozpoczęły swoją „Kosmiczną” podróż, z pomocą naszych  uczniów, pokonały zabawowy tor przeszkód, czyli  drogę do  mini statku kosmicznego. Kiedy wszystkie dzieci wsiadły do przygotowanej dla nich rakiety, rozpoczął się  oczekiwany przez wszystkie maluchy  moment startu „do zabawy”. Dzieci obejrzały krótki  film  ze startu załogi kosmonautów w kosmos i  symbolicznie wspólnie z nimi  wystartowali, machając  wszystkim  na pożegnanie.  Od tego momentu rozpoczęła się  fantastyczna „Kosmiczna Zabawa” przedszkolaków w naszej szkole.  Dzieci  chętnie, z radością, niekiedy nawet z przejęciem  wykonywały każde przygotowane dla nich kosmiczne zadanie, czerpiąc  z niego spontaniczną radość i zadowolenie .  Czas zabawy szybko minął …

Podsumowaniem  naszej imprezy  było uroczyste wręczenie wszystkim jej uczestnikom  pamiątkowych dyplomów, medali oraz drobnych upominków i zrobienie  pamiątkowego zdjęcie.

Na pożegnanie grupa „Tygrysków” przekazała nam „mini-album” złożony  z własnych  kolorowanek,  których bohaterem jest nasz patron Mikołaj Kopernik wraz z dołączonym do niego podziękowaniem  od  Przedszkola Samorządowego Nr 14 w Wałbrzychu.