Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie

Nasi uczniowie wzięli dziś udział w zorganizowanej w Opolu Olimpiadzie Wiedzy i Wartości w Sporcie. W ogólnopolskim finale konkursu uczestniczyli: Karolina Gralak, Michał Pastuszek, Łukasz Łuniew, Jakub Matyka i Aleksander Wilk, czyli wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 50 % punktów w eliminacjach. W ścisłym finale rywalizowało 315 uczestników.

Po części pisemnej odbyło się spotkanie z Mistrzem Olimpijskim Wojciechem Fortuną, który jako pierwszy z polskich skoczków narciarskich zdobył zloty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sapporo w 1972.

Na wyniki finału olimpiady nie trzeba było długo czekać. Już wieczorem otrzymaliśmy bombową informację. Dwóch naszych uczniów znalazło w gronie czterdziestu laureatów. To Jakub Matyka, który zajął 35. miejsce oraz Łukasz Łuniew (4. miejsce w skali kraju!)

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom jak i ich opiekunowi pani Iwonie Ankerskiej.