Otwarcie V Festiwalu Wizualnego

31 maja wystartował kolejny, piąty już Festiwal Wizualny – cykliczna impreza kulturalna organizowana przez III Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu. tegoroczny festiwal poświęcony jest szeroko rozumianej kulturze, nie tylko wysokiej, ale i popularnej z naciskiem na science fiction. Nic więc dziwnego, że filmem, którego projekcją otwarto festiwal, było dzieło SF – niebanalny i mądry obraz Denisa Villeneuve – Nowy początek.

Wcześniej jednak zostały ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego „Buszujący w kulturze”. W kategorii gimnazjalnej najlepsze prace nadesłała Zuzanna Czernicka, drugie miejsce zajęła . W kategorii licealnej wygrała Natalia Kurcewicz, drugie miejsce zajął Radosław Rachwalski a trzecie Marcin Sosialuk.
Pierwszy dzień Festiwalu to jedynie zapowiedź kolejnych działań w ramach tej imprezy. 1-2 czerwca impreza przeniosła się w mury III Liceum Ogólnokształcącego, gdzie odbyły się projekcje filmowe (kino fabularne, głównie fantastycznonaukowe), warsztaty fotograficzne i wykłady filmoznawcze. Uczniowie mieli okazję zapoznać się zarówno z klasyką filmową (Lot nad kukułczym gniazdem) jak i najnowszym kinem (m.in. Mad Max: Na drodze gniewu, Interstellar, Split).