Rekrutacja

Regulamin-rekrutacji-do-3LO-2019-po-podstawowej-2

Regulamin-rekrutacji-do-3LO-2019-po-gimnazjum

Mamy przyjemność powiadomić, że organizowany co roku przez naszą szkołę Powiatowy Konkurs o Samorządzie Terytorialnym został umieszczony w przygotowanym przez Kuratorium Oświaty wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły gimnazjalnej gimnazjum lub szkoły podstawowej. Dzięki temu zwycięzcy konkursu i zdobywcy wysokich miejsc uzyskają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych (ponadpodstawowych).

Jednocześnie nasz konkurs został objęty patronatem przez Wojewodę Dolnośląskiego, pana Pawła Hreniaka

FACEBOOK: Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu

ADRES, TELEFON, MAIL: ul. Jordana 4, 58-305 Wałbrzych,

DYREKTOR SZKOŁY: dr Waldemar Sęczyk

PROFILE KLAS:

  • klasa matematyczna z informatyką lub geografią
  • klasa biologiczno-chemiczna z ekologią
  • klasa humanistyczna z edukacją filmową /pod patronatem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego/
  • klasa humanistyczna z edukacją prawną /pod patronatem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego/

ATUTY SZKOŁY:

Dla nas szkoła to nie miejsce, to koncepcja. To nie wkuwanie regułek, lecz pasja i tradycja. Od 60 lat kształcimy kolejne pokolenia młodzieży, odpowiadając na jej potrzeby i zainteresowania.

Nasza szkoła to miejsce, gdzie rozwiniesz swoje pasje, pracując z zawodowcami. Współpracujemy z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, Wydziałem Techniczno-Inżynieryjnym Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu, Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziałem Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego Instytutem Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Stowarzyszeniem Edukacji Filmowej Nowe Horyzonty.

Twoje zainteresowania są dla nas ważne. Dzięki nam przeprowadzisz doświadczenia z biologii, chemii i fizyki w laboratorium PWSZ AS i Politechniki Wrocławskiej, poznasz tajniki filmu i fotografii podczas Festiwalu Wizualnego, zapoznasz się z teorią filmu w czasie Nocy Filmowych i DKFu prowadzonego razem z Teatrem Dramatycznym, sięgniesz gwiazd w trakcie Kopernikaliów, rozwiniesz swoje umiejętności podczas warsztatów (literackich, filmowych, prawniczych, ekologicznych) oraz w projektach (Amnesty International, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Polska Akcja Humanitarna, IT Szkoła), pogłębisz swoje talenty wokalne w chórze szkolnym czy teatralne w zespole aktorskim, zostaniesz wolontariuszem w Klubie Ośmiu lub spróbujesz swoich sił na strzelnicy lub na zajęciach z robotyki. Możesz również rozwijać swoje umiejętności manualne wraz z innymi uczestnikami zajęć plastycznych (w tym rękodzielniczych). W wolnej chwili zwiedzisz Dolny Śląsk wraz ze Szkolnym Klubem Turysty.

Szkoła to miejsce zdobywania wiedzy. Mamy wysokie wyniki kształcenia, jesteśmy znani z przyjaznej atmosfery, dbamy o to, byś czuł się dobrze wśród rówieśników.