Sukces naszych uczniów w konkursie szachowym

W dniu 29 października br. uczniowie naszego liceum, wzięli udział w I Mistrzostwach Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych Juniorów. Konkurs ten został zorganizowany po raz pierwszy przez SzachMaksa. Formuła konkursu przewidywała etap półfinałowy w formie zdalnej oraz etap finałowy w Warszawie dla trzydziestu najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej.  Po pierwszym etapie, część startujących uczniów, tj.:

Aleksander Wilk z klasy 3d, Jakub Matyka z klasy 3d i Michał Pastuszek z klasy 3b zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu.

Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik konkursu miał do rozwiązania w ciągu 45 minut 24 zadania szachowe i mógł maksymalnie uzyskać 120 punktów. W klasyfikacji końcowej, przy jednakowej liczbie uzyskanych punktów przez uczestników danej kategorii wiekowej, ważny był czas, który zawodnik poświęcił na rozwiązywanie zadań szachowych. Niestety, ze względu na okoliczności związane z pandemią FINAŁ konkursu nie został przeprowadzony, a wyniki półfinału zostały ogłoszone przez organizatora jako ostateczne!

Miło nam zakomunikować, iż nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces z czego się Wszyscy bardzo cieszymy!

Laureatem I Mistrzostw Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych Juniorów  i Wicemistrzem Polski został Aleksander Wilk z klasy 3d.

W rankingu ogólnopolskim uczniowie zajęli miejsca: drugie, szóste i siedemnaste, a w rankingu wojewódzkim miejsca: pierwsze, trzecie i szóste!

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!