Sukcesy uczniów w szachach

Dnia 8 grudnia br. w ramach współzawodnictwa sportowego szkół średnich z naszego województwa odbyły się Internetowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach błyskawicznych, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy.

W zawodach wzięło udział 34 zawodników z całego Dolnego Śląska. Gra w trakcie turnieju była bardzo dynamiczna, rozgrywana w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry to: 5 minut na partie + 3 sekundy na posunięcie. Po każdej rundzie zawodnicy mieli tylko dwie minuty przerwy. Jak zwykle w turnieju obowiązywały zasady FAIR PLAY.

Te zawody wymagały od zawodników, niezwykłej precyzji, myślenia, koncentracji, skupienia, a przede wszystkim szybkiej logicznej reakcji w każdym posunięciu, a kolejne ich ruchy musiały być na szybko kalkulowane i przewidywane do przodu. Ten turniej, to nie była zwykła gra w szachy!

Nasze liceum reprezentowało trzech uczniów z klas trzecich, a dwóch z nich z zajęło zaszczytne miejsca w pierwszej dziesiątce. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę w tych zawodach szachowych. W klasyfikacji końcowej miejsca zajęli:

Jakub Matyka zajął 9 miejsce, a Aleksander Wilk miejsce 10 w turnieju.

 Obu Panom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów szachowych.