Wymiana międzynarodowa w Bochum

W dniach 31.01. 2019- 06.02.2019  pięcioro uczniów naszego liceum wraz z panią profesor Sylwią Cieloszyk oraz dziesięcioro uczniów ze szkoły Heinrich-von-Kleist wzięło udział w wymianie międzynarodowej w Bochum.

Uczniowie brali udział w warsztatach  Junior Ingenieur Akademie wspieranych przez Fundację Telekom  i fundację Wymiany Edukacyjnej KMK.

Uczestnicy pracowali nad wymagającymi projektami technicznymi.  Nauczyli się programować roboty, projektować przedmioty w formacie 3D oraz drukować je za pomocą drukarki 3D. Zbudowali również własny teleskop w Obserwatorium Sternwarte Bochum.

sdr

W RADOM uczestnicy analizowali dane satelitarne. Na uniwersytecie Ruhr Universität Bochum poszukiwali życia w kosmosie. Oprócz nauki był czas na integrację, wspólne zabawy oraz zwiedzanie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć musical „Starlight Express”. Wspólne gotowanie okazało się świetną zabawą. Wystawa fotograficzna w Gasometer Oberhausen dotycząca gór była imponująca. W kompleksie nieczynnej już kopalni i koksowni Zollverein w Essen skupiliśmy się na poszukiwaniu polskich korzeni w tym regionie. 

dav

W dniu wczorajszym masz wyjazd dobiegł końca. Czekamy na rewizytę szkoły z Bochum.