Z wizytą w ZSP nr 5 w Wałbrzychu

Dnia 14 listopada 2022  uczennice z klasy 3d: J. Białkowska, W. Sobczyńska i M. Wychowaniec pod opieką Pań profesor J. Urbaniak – Sęczyk i Z. Łatki odwiedziły drugoklasistów w ramach czytelniczego projektu „Duży czyta małemu”.

Przygotowana do przeczytania książka autorstwa J. Papuzińskiej pt. „Asiunia” kierowana jest bezpośrednio do najmłodszych czytelników, w której to główna bohaterka – 5 letnia dziewczynka opowiada o swoich przeżyciach z okresu II wojny światowej.

 W ramach spotkania czytane były fragmenty lektury, jak również opracowane na tą okoliczność zagadki związane z wysłuchaną treścią, rozsypanka wyrazowa w formie puzzli oraz zestaw jesiennych kolorowanek dla wszystkich dzieci.

Wizyta upłynęło szybko, w miłej i sympatycznej atmosferze, pomimo, iż temat przewodni tego spotkania nie był dla dzieci łatwy. Na zakończenie wydarzenia zwycięzcy zagadek otrzymali od nas pamiątkowe dyplomy, a następnie wszyscy wspólnie odsłuchali, a później zaśpiewali tytułową piosenkę z filmu „Czterej pancerni i pies”, nawiązującą tematycznie do treści dzisiejszego spotkania.